حکم قانون ایران در مورد همجنس‌گرایی مردان عمل نزدیکی و دخول از دبر (پشت) را بین …


حکم قانون ایران در مورد همجنس‌گرایی مردان
عمل نزدیکی و دخول از دبر (پشت) را بین دو جنس مذکر، همجنس‌گرایی مردان یا لواط می گویند که این اسم به عقیده برخی از لغت‌شناسان به معنی الصاق و چسبیدن دوچیز بوده و به نظر برخی دیگر از عمل قوم لوط مشتق شده است.(۲) همجنس‌گرایی مردان در قانون مجازات ایران جرم تلقی و برای آن مجازات شدیدی لحاظ شده است. قانون مجازات جدید ایران (مصوب ۱۳۹۲) مقرر می‌دارد:
ماده ۲۳۳- لواط عبارت از دخول اندام تناسلی مرد به اندازه ختنه‌گاه در دبر انسان مذکر است.
ماده ۲۳۴- حد لواط برای فاعل، درصورت عنف، اکراه یا دارا بودن شرایط احصان، اعدام و در غیر این صورت صد ضربه شلاق است. حد لواط برای مفعول در هر صورت (وجود یا عدم احصان) اعدام است.(۳)

در قانون مجازات ایران، دخول کمتر از ختنه‌گاه در حکم تفخیذ(۴) است. در تفخیذ، حد فاعل و مفعول صد ضربه شلاق بوده و از این جهت فرقی میان محصن و غیرمحصن و عنف و غیرعنف نیست.

همچنین مطابق ماده ۲۳۷، همجنس‌گرایی انسان مذکر در غیر از لواط و تفخیذ از قبیل تقبیل و ملامسه از روی شهوت، موجب سی و یک تا هفتاد و چهار ضربه شلاق تعزیری درجه شش است.
.
.
.
.
.
. .
.

#ترنس#ترنسها #ترنس_زن #ترنس_پسر #ترنس_ایرانی #ترنسکشوال #ترنس_ها_به_حمایت_نیاز_دارند #ترنس_دختر #ترنس_ام_تو_اف #گی #دوجنسه #دوجنسه_ایرانی#گرایش_جنسی#lgbt #lgbtq🌈 #🌈 #پوست #قانون_جذب #کابینت_آشپزخانه #کاغذدیواری_لاکچری #مبلمان_مدرن #جهیزیه_عروس #بشقاب#بایسکشوآل #سلبریتی #سینما #فیلم #فیلم_ترکی#مهمونی_لاکچریSource

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *